Mesafeli Satış Sözleşmesi

TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme ; “ODAYI/EVİ” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “ODAYI/EVİ” kiraya veren (bundan böyle “BİTEZ TİNY HOUSE” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “ODAYI/EVİ” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.biteztinyhouse.com” internet sayfasında ilan edilen “odalarımızdan/evlerimizden”dan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “BİTEZ TİNY HOUSE” ya, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin odayı/evi terk etmesini isteme, alınan kapora veya kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME

Odalarımıza/evlerimize internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya telefon yolu ile rezervasyon yapılabilmektedir. BİTEZ TİNY HOUSE, kiralamak istediğiniz tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işleminizi yapar. BİTEZ TİNY HOUSE, ön kiralama yapıldıktan sonra oda/ev için toplam ödenecek ücreti almaktadır. Havale / ETF yöntemi ile ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde geçerlidir. Ödemeniz gereken tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Ücretin 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT ile ödeme yapılabilecektir. Ücret alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Odanın/Evin kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret ve hangi tarihlerde odanın/evin adınıza kira edildiği ve ücret bildirilmektedir. Ücretin 1 (bir) iş günü içerisinde yatırılmaması durumunda BİTEZ TİNY HOUSE, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve odaya/evi başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Yine BİTEZ TİNY HOUSE, müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olması durumunda konaklayan misafirden talep edilecektir.

ODAYA/EVE GİRİŞ VE ÇIKIŞ SAATLERİ

Rezervasyon başlangıç günü odaya/eve giriş saati, en erken 14.00’dür, en geç 23.59’dur. Müşteri; belirtilen saatler dışında odaya/eve giriş yapabilmek için 23.59’dan önce geç gireceğini ve giriş saatini belirtmelidir, belirtilen en geç giriş saatinden sonra bilgi vermeden geç gelmesi durumunda odaya/eve bir gün sonra sabah BİTEZ TİNY HOUSE‘un mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda odaya/eve giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden BİTEZ TİNY HOUSE kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. BİTEZ TİNY HOUSE bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda odadan/evden ayrılış saati, en geç sabah saat 12:00’dir. Sabah saat 12.00’de müşterinin odayı/evi boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek BİTEZ TİNY HOUSE’un her türlü maddi zararlarını karşılamakla yükümlüdür. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda BİTEZ TİNY HOUSE’a 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile oda/ev kontrolü yapılamadan müşterinin odadan/evden çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile odayı/evi erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır. Oda ve evlerin giriş/çıkış saatleri farklılık gösterebilmektedir bu nedenle ilgili oda/evin detay sayfasında yer alan saat bilgileri esas alınmaktadır.

ODA/EV KAPASİTESİ

Odalarımıza/Evlerimize internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, BİTEZ TİNY HOUSE’a başvurulacak ve odanın/evin kapasite durumuna göre BİTEZ TİNY HOUSE’un uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. BİTEZ TİNY HOUSE, müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Odaya/Eve giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında odaya/eve misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda BİTEZ TİNY HOUSE, misafirlerin odayı/evi terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden odanın/evin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Odanın/evin kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

ODA/EV TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık oda/ev kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince odada/evde herhangi bir teknik sorun yaşanırsa BİTEZ TİNY HOUSE tarafından giderilecektir. Tüm odaların/evlerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin odanın/evin bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda odaya/eve girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki oda/ev detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her odamızda/evimizde standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız odanın/evin özelliklerini oda/ev özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

EVCİL HAYVAN / SİGARA KULLANIMI

Aksi belirtilmedikçe odalarımızda/evlerimize evcil hayvan kabul edilmektedir.

Odalarımızda/evlerimizde sigara kullanılmasına izin verilmemektedir. Oda/eve ait bahçede kullanılabilir fakat içeride, kapalı alanda kullanımına izin verilmemektedir. 

FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen oda/ev kiralama bedelleri seçilen tarih aralığı için geçerlidir.

REZERVASYON / ÖDEME / İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, oda/ev kiralama bedelinin miktarı (EFT ile, veya Havale ile veya Peşin Olarak, veya Sanal POS ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, odaya/eve giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, toplam konaklama bedelinin tamamı kesilecektir. 

Eğer rezervasyon iptali  veya odaya/eve giriş yapmaz iseniz ve odada/evde hiç konaklama yapılmaz ise, ödemiş olduğunuz toplam konaklama ücreti müşteriye iade edilmez.

Herhangi bir nedenle, oda/ev rezervasyonunun BİTEZ TİNY HOUSE tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir oda/ev varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve “mücbir sebepler” maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere oda/ev iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, oda/ev kullanılmamasından BİTEZ TİNY HOUSE sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü oda/evin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, BİTEZ TİNY HOUSE’un bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

BİTEZ TİNY HOUSE; odanın/evin belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Odaya/Eve girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından BİTEZ TİNY HOUSE‘a derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. BİTEZ TİNY HOUSE bu talebi mümkünse en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. BİTEZ TİNY HOUSE aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. BİTEZ TİNY HOUSE, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. 

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI

Müşteriler odayı/evi, bahçe mobilyalarını, odada/evde kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Odanın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda BİTEZ TİNY HOUSE bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Odada/evde oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler BİTEZ TİNY HOUSE’u haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde odaya/eve verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında BİTEZ TİNY HOUSE’a bir şikayet ulaşması durumunda BİTEZ TİNY HOUSE müşteriden rezervasyon süresi dolmadan odayı/evi boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda BİTEZ TİNY HOUSE hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, BİTEZ TİNY HOUSE‘un engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

ŞİKAYETLER

Müşteriler odada/evde kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini BİTEZ TİNY HOUSE’a bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, BİTEZ TİNY HOUSE görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve odadan/evden ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden BİTEZ TİNY HOUSE kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

BİTEZ TİNY HOUSE, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi’nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. BİTEZ TİNY HOUSE hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. BİTEZ TİNY HOUSE, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. BİTEZ TİNY HOUSE, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. BİTEZ TİNY HOUSE’un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.biteztinyhouse.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, BİTEZ TİNY HOUSE’un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.biteztinyhouse.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.biteztinyhouse.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.biteztinyhouse.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

1) Odaya/eve giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, BİTEZ TİNY HOUSE’un önüne geçemediği durumlarda BİTEZ TİNY HOUSE kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2) Odaya/eve ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. her türlü olumsuzluktan BİTEZ TİNY HOUSE kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3) Bazı odaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlık yönünden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan BİTEZ TİNY HOUSE kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4) Müşterinin odaya/eve ulaşımı kendi sorumluluğundadır. BİTEZ TİNY HOUSE kesinlikle sorumlu tutulamaz.

5) Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. BİTEZ TİNY HOUSE, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine müdahalede bulunmaz. Bu işlemler müşterinin kendi sorumluluğundadır.

6) Odaya/eve ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden BİTEZ TİNY HOUSE sorumlu tutulamaz.

7) Odada/evde bulunan havuzda oluşabilecek boğulma, düşme gibi kazalardan BİTEZ TİNY HOUSE sorumlu tutulamaz.

8) Odalarda/evlerde veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan BİTEZ TİNY HOUSE kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

9) Odada/evde oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden BİTEZ TİNY HOUSE sorumlu tutulamaz.

10) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Oda/ev birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bildirimler asla kabul edilemez ve bunlardan BİTEZ TİNY HOUSE sorumlu tutulamaz.

11) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan BİTEZ TİNY HOUSE sorumlu tutulamaz.

12) Müşteriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı BİTEZ TİNY HOUSE sorumlu tutulamaz.

13) Odanın/evin yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, BİTEZ TİNY HOUSE kesinlikle sorumlu tutulamaz. Alerjik reaksiyon hassasiyeti olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.

14) Cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir.

İHTİLAFLAR

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

Odalarımızdan/Evlerimizden herhangi birine rezervasyon yaptıran müşteriler, yukarındaki şartların tamamını kabul etmiş sayılırlar. Bu şartların herhangi birine aykırı davranış; “BİTEZ TİNY HOUSE” a rezervasyonları tek taraflı iptal etme, geri ödeme yapmama ve ücretin tamamını talep etme hakkı verir.

Proceed Booking